Лікування пародонтиту у Києві – ціна в стоматології ID Dent
АдресКиїв, вул. Братиславська 14Б

ГрафикПн.-Пт. 9-20, Сб.-Нд. 10-18

Передзвоніть мені
Записатися на прийом

uk Язык


График работы Пн.-Пт. 9-20, Сб.-Нд. 10-18

Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту є досить складним процесом. Тому найкраще запобігти його розвитку, звернувшись до нашої стоматологічної клініки ID Dent у Києві. Лікарі допоможуть відновити здоров’я зубів та нормальний стан ясен при будь-якій стадії хвороби, а також навчать заходів щодо профілактики пародонтиту. Ми пропонуємо лікування пародонтиту за розумною ціною!

Тривалість лікування1-2 місяці
Перші симптомиКровоточивість ясен
Методи лікуванняУльтразвук, шинування, чистка
Етапи лікуванняПрофілактика, терапія
ПрофілактикаЧистка зубів, вітаміни
Читати далі
Записатися на консультацію до стоматолога
Ім'я Телефон

*Первинна консультація лікаря Безкоштовно - за умови подальшого лікування у клініці

Ціни на Лікування пародонтиту

ПослугаВартість
Комплексна проф.чистка (ультразвук+Air flow+капа для зняття чутливості/полірування), 2 щелепи2 000 грн
Медикаментозна та інструментальна обробка пародонтальних кишень 1 зуб (закритий кюретаж)550 грн
Одонтопародонтограма580 грн
PRF – пародонтологічна терапія950 грн
PSR-тест310 грн
SPR з відкиданням клаптя (відкритий кюретаж)1 130 грн
Лікувально-захисна пов’язка550 грн
Промивання порожнини антисептиком100 грн
Подивитися всі ціни
Думка лікаря
Думка лікаря Бойко Степан Сергійович про Лікування пародонтиту
Бойко Степан Сергійович Лікар-стоматолог загального профілю; стоматолог-хірург-пародонтолог
Пародонтит – це запалення пародонту, викликане бактеріями, які накопичуються в ротовій порожнині. Він проявляється у вигляді кровоточивості ясен, спостерігаються зміни у стані ясен (вони стають рихлими). Його запущена форма може призвести до випадіння зубів. Не варто доводити... Читати далі

Пародонтит – це запалення пародонту, викликане бактеріями, які накопичуються в ротовій порожнині. Він проявляється у вигляді кровоточивості ясен, спостерігаються зміни у стані ясен (вони стають рихлими). Його запущена форма може призвести до випадіння зубів. Не варто доводити до цього, зверніться до лікаря своєчасно, щоб отримати якісне лікування пародонтиту.

Залежно від виявлених при діагностиці причин, лікар призначає комплексну санацію ротової порожнини, усунення каріозних уражень, обережну та глибоку чистку кишень довкола зубів, видалення зубного каменю. Стоматологічна клініка ID Dent у Києві на Лісовому масиві пропонує діагностику та лікування пародонтиту із застосуванням сучасних методів за прийнятними цінами.

Вартість лікування пародонтиту в нашій клініці визначається для кожного пацієнта окремо і залежить від локалізації запального процесу, його причин та стадії захворювання.

Бойко Степан Сергійович Лікар-стоматолог загального профілю; стоматолог-хірург-пародонтолог Записатися на прийом
Залишились питання? Виберіть зручний спосіб комунікації, натискайте та спілкуйтеся. Наш адміністратор зв'яжеться з Вами протягом 2-5 хвилин!
Результат лікування пародонтиту
 Лікування пародонтиту
Відгуки про послугу
Середня оцінка - 5
  • Юлія
    15 Червня, 2022

    Вдячна лікарю Бойко Степану за здорові ясна. Пародонтит зараз пішов без сліду, і я дуже щаслива. Провели професійну гігієну, лікування ясен лазером, також мені призначали полоскання як допоміжний етап (антисептичний розчин). Незважаючи на те, що лікування було досить тривалим, і не завжди хотілося продовжувати, результатом дуже задоволена. Ваша клініка найкраща!

    Читати далі
  • Каріна
    18 Жовтня, 2021

    Лікувала у цій клініці пародонтит. Процедура не найприємніша, але завдяки професіоналізму лікарів все пройшло нормально. Головне в моєму випадку результат, оскільки проблеми з яснами турбують не перший рік. Окремо зауважу, що вартість лікування мені прорахували одразу, тож неприємних сюрпризів не було. Лікарі дуже ввічливі, персонал клініки також. Скрізь у кабінетах стерильність та чистота, справді європейський сервіс. Навіть не знала, що на Лісовому масиві є така хороша, професійна та порівняно недорога стоматологія.

    Читати далі
Написати відгук
Лікарі Більше лікарів Більше лікарів
Інформація, надана у статті, не може бути використана для встановлення діагнозу, призначення лікування та не замінює консультацію лікаря.
Лікування пародонтиту

Пародонтит – це запальне захворювання тканин, що оточують зуб. Хвороба вражає ясна, альвеолярну кістку. Прогресуючи, пародонтит може призвести до втрати зуба. Щоб не допустити ускладнень, рекомендуємо звертатися до дантиста за появи перших ознак хвороби. Стоматологи клініки ID Dent мають великий досвід у лікуванні пародонтиту. Ми використовуємо сучасні та безпечні методи терапії, які гарантують прогнозований результат. Довірте здоров’я своєї посмішки нам!

Причини виникнення пародонтиту

Основна причина появи хвороби – це недостатня гігієна порожнини рота. Наліт і залишки їжі в важкодоступних ділянках ротової порожнини є благотворним середовищем для розвитку бактерій. Згодом наліт перетворюється на камінь, і розпочинається запалення.

Також пародонтит провокують такі фактори:

Основні причини виникнення пародонтиту

  • неправильний прикус;
  • спадкова схильність;
  • одностороннє пережовування їжі;
  • перевантаження тканин пародонту – у разі, якщо у пацієнта відсутня велика кількість зубів;
  • неправильний раціон харчування – зловживання солодким;
  • постійне вживання лише м’якої їжі;
  • куріння;
  • нестача в організмі вітамінів В і С, кальцію.

Якщо ви знаходитесь у групі ризику, потрібно бути особливо уважним до стану зубів та ясен. Не нехтуйте профілактичними візитами до дантиста. Відвідувати кабінет стоматолога необхідно щонайменше 1 раз на 6 місяців.

Симптоми пародонтиту

Головними ознаками пародонтиту є:

  • неприємний запах із рота;
  • кровоточивість, набряк та почервоніння ясен;
  • поява зубоясенних кишень;
  • порушення смакового сприйняття;
  • поява гною з ясен;
  • надмірна кількість зубного каменю.

Чим раніше діагностовано захворювання – тим простіше буде його лікування. Пам’ятайте, що саме пародонтит у 2-3 рази частіше провокує втрату зубів, ніж карієс. Але запобігти такій проблемі можна, своєчасно звернувшись до стоматологічного центру.

Стадії пародонтиту

Пародонтит легкого ступеню

Перша стадія хвороби, що характеризується появою кровоточивості ясен. Десна кровоточить під час чищення зубів, стає рихлою, набрякає. Зуби залишаються нерухомими, але глибина пародонтальних кишень збільшується до 3,5 мм. Альвеолярна кістка зменшується на третину висоти зубного кореня.

Середня стадія

Якщо пародонтит початкового ступеню не лікувати, він переходить на середню стадію. Цей процес супроводжується появою неприємного запаху з рота, рухливістю зубів. Альвеолярна кістка зменшується до половини висоти зубного кореня, пародонтальні кишені стають глибшими (близько 5 мм). На цій стадії хвороби зуб ще можна зберегти, якщо звернутися по лікарську допомогу.

Симптоми пародонтиту

Зовнішні симптоми пародонтиту

Пародонтит важкого ступеню

Симптоми стають дуже серйозними: страждає пародонт, судини та м’язи, зуби стають рухливими. Глибина пародонтальних кишень перевищує 5 мм, помітна значна атрофія альвеолярної кістки. Можливе мимовільне випадання зубів.

Форми пародонтиту

Існує дві основні форми захворювання:

  1. Гостра – з яскраво вираженими симптомами. Пацієнта турбує набряк, почервоніння та кровоточивість ясен, їх болючість, а також поява гною на яснах і неприємний запах із рота. Розвивається гострий пародонтит, найчастіше, біля одного або декількох молярів.
  2. Хронічна – симптоми виражені слабше, тому захворювання може деякий час розвиватися, не привертаючи вашої уваги. Але воно досить швидко прогресує і загрожує руйнуванням тканини.

Саме хронічна форма пародонтиту – найпопулярніша, зустрічається досить часто. Хвороба може періодично вщухати, переходити в стадію ремісії. А потім повертатися з новою силою.

Важливо пам’ятати, що самостійне зменшення симптомів пародонтиту в жодному разі не говорить про те, що ви одужуєте.

Залежно від локалізації хвороби можемо виділити ще 2 форми пародонтиту. Це:

  1. Точковий, або локальний. Виникає біля одного чи декількох зубів.
  2. Генералізований – охоплює значну ділянку ротової порожнини. Також може вражати усі тканини.

Локальний пародонтит, як правило, протікає у гострій формі, а його симптоми розвиваються дуже швидко. Генералізований – в основному має хронічний перебіг.

Діагностика пародонтиту

Діагностика пародонтиту у клініці ID виконується поетапно. Перший етап діагностики – це ретельний огляд ротової порожнини. Стоматолог візуально оцінює стан зубів та ясен. Орієнтуючись на клінічну картину лікар може поставити попередній діагноз.

Для підтвердження діагнозу та оцінки ступеня ураження проводиться рентген, КТ або ортопантомограма. Така діагностика дозволяє підібрати правильну стратегію лікування та розпочати його негайно.

У деяких випадках лікар додатково проводить мікроскопічний аналіз слизових оболонок ротової порожнини. Це необхідно для оцінки виду інфекції, що спровокувала захворювання. Також може призначатися загальний аналіз крові. Результати дослідження допомагають коректно підібрати медикаментозну терапію.

Визначення глибини пародонтальних карманів

Вимірювання глибини пародонтальних кишень

Лікування пародонтиту

Підхід до лікування пародонтиту завжди комплексний. А головна мета терапії – усунути вогнище інфекції та зупинити подальшу руйнацію тканин.

Методику терапії лікар підбирає залежно від стадії та форми хвороби з урахуванням загального стану здоров’я пацієнта.

Основні способи лікування пародонтиту:

  • ультразвукова терапія на апараті Vector;
  • шинування зубів;
  • медикаментозна терапія (включаючи прийом антибіотиків);
  • імплантація втрачених зубів.

На першому етапі лікування проводиться чистка пародонтальних кишень: лікар видаляє наліт, камінь. Для цього використовують відкритий або закритий кюретаж: видалення зубних відкладень за допомогою спеціального стоматологічного інструменту. Про те, як проводиться подальше лікування, поговоримо докладніше.

Лікування захворювань пародонта – складний і тривалий процес, який охоплює загальні методи впливу на патофізіологічні процеси, що відбуваються в організмі, як місцеві – терапевтичні, ортопедичні, так і хірургічні заходи. Перед плануванням лікувальних заходів лікар-стоматолог повинен з’ясувати медичний та стоматологічний анамнез пацієнта, провести клінічне та рентгенологічне обстеження, визначити ступень втрати альвеолярного гребня, функціональні розлади зубощелепної системи та можливість їх корекції. Залежно від цього визначають план лікувально-реабілітаційних заходів, послідовність лікарських втручань.

Катеринюк В. О.Сучасний науковий погляд на оптимізацію лікування захворювань пародонта //Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник української медичної стоматологічної академії. – 2021. – Т. 21. – №. 1 (73). – С. 178-183.

Медикаментозна терапія

Медикаментозне лікування може містити прийом антибактеріальних препаратів (антибіотиків), застосування антисептиків, підібраних в індивідуальному порядку. Препарати для лікування пародонтиту можуть бути у таких формах:

  • полоскання;
  • іригації;
  • лікувальні пластини;
  • лікувальні пов’язки.

Додатково лікарем можуть призначатися комплекси вітамінів, імуномодулятори, а також антибіотики широкого спектру дії, нестероїдні протизапальні засоби.

Лікування за допомогою лазера

За допомогою спеціального лазера лікар-стоматолог очищає пародонтальні кишені від хвороботворного нальоту та «запаює» судини. Так як очищені кишені закриваються, бактерії в них більше не потрапляють, а запалення припиняється.

Для досягнення кращого ефекту лікування пародонтиту лазером проводиться в декілька сеансів з перервою. Лікар контролює результати лікування та визначає в індивідуальному порядку, скільки процедур необхідно.

Лікування плазмоліфтингом

Плазма зміцнює ясна, допомагає зупинити запальні процеси. Метод передбачає використання аутоплазми – власної плазми крові пацієнта. Вона вводиться ін’єкційно в м’які тканини, стимулюючи їхнє клітинне відновлення та оновлення.

Як правило, даний метод лікування застосовується не самостійно, а разом з іншими методами. Наприклад, сприяє більш швидкій реабілітації після проведення хірургічних операцій на яснах.

Лікування пародонтиту плазмоліфтингом

Процедура плазмоліфтингу призначається за наявності індивідуальних показань. Вона не підходить пацієнтам, які страждають на захворювання крові, гепатит С, аутоімунні порушення та порушення обміну речовин.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування пародонтиту проводиться у разі, якщо консервативні методи не продемонстрували своєї ефективності. Методи, які можуть застосовуватися – це регенеративна хірургія, клаптева операція, резекційна хірургія.

Шинування зубів

Це стоматологічна процедура, яка допомагає зафіксувати розхитані зуби в зубному ряду, запобігти їх зміщенню. Шинування проводиться на пізніх стадіях пародонтиту: тоді, коли до інших симптомів приєднується рухливість зубів.

Кюретаж ясен

Це полірування зубних коренів, зняття мікробного нальоту (біоплівки), видалення грануляцій. Проводиться з метою усунення запального процесу, припинення розмноження патогенних організмів у ротовій порожнині пацієнта.

Етапи лікування пародонтиту

Розглянемо етапи лікування пародонтиту більш детально. Процедура відбувається наступним чином:

Видалення зубного каменю та нальоту за допомогою Air Flow чистки

  1. Чистка зубів Air Flow. Видалення зубного каменю, нальоту, забруднень.
  2. Усунення травмуючих факторів. Сюди відносяться краї коронок та пломб, що нависають.
  3. Видалення відкладень під яснами. Виконується за допомогою вектор-терапії (без хірургічного втручання). Ультразвук видаляє підясенні відкладення, полірує корінь зуба. Але при цьому не пошкоджує тканини.
  4. Шинування. Проводиться на запущених стадіях пародонтиту, щоб усунути рухливість зубного ряду.
  5. Протизапальне та антибактеріальне лікування – медикаментозна терапія препаратами, підібраними безпосередньо під ваш клінічний випадок.

Далі дантист призначає препарати для лікування в домашніх умовах, надає рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною. Призначається дата контрольного візиту для перевірки ефективності лікування.

Особливості лікування можуть відрізнятись залежно від особливостей кожного конкретного клінічного випадку. Підібрати метод терапії може лише ваш лікар.

Ускладнення

Пародонтит – захворювання, яке має хронічний характер і може мати рецидиви. Без своєчасного, професійного лікування хвороба викликає низку серйозних ускладнень. Поступово зубний корінь оголюється, зуби розхитуються, у зубних кишенях з’являється гній. Ясна починають боліти, кровоточити. Через певний проміжок часу можливе випадіння зубів.

Крім того, пародонтит супроводжується вираженим запаленням та розвитком інфекції. Вплив хвороботворних бактерій може поширюватися як на сусідні зуби, так і на цілий організм, що є небезпечним для його загального стану здоров’я, включаючи стан шлунково-кишкового тракту.

Назвемо коротко основні ускладнення пародонтиту:

  • розхитування та випадання зубів;
  • зменшення альвеолярної кістки;
  • хвороби шлунку та кишечника;
  • захворювання органів дихання;
  • хвороби судин та серця.

Уникнути наслідків для здоров’я допоможе своєчасне звернення до стоматолога та грамотне лікування.

Пародонтит у дітей

Діти страждають від пародонтиту набагато рідше, ніж дорослі. Таке захворювання трапляється лише у 5-7% дітей.

Ризик появи захворювання у малюків пов’язаний з невмінням правильно чистити зуби, або нехтуванням цією корисною звичкою. Залишки їжі та наліт – сприятливе середовище для розвитку бактерій. Крім того, коли молочні зуби змінюються постійними, можливі мікроушкодження ясен. У ці мікроушкодження потрапляє їжа та починає розмножуватися інфекція.

Якщо ваша дитина скаржиться на кровоточивість та набряклість ясен, больові відчуття під час прийому їжі, необхідно звернутися до стоматолога. У жодному разі не допускайте запущення пародонтиту в дитячому віці, оскільки це пов’язано з безліччю неприємних наслідків. Включаючи неправильне формування прикусу та ураження інфекцією постійних зубів.

Профілактика

Зменшити ризик розвитку пародонтиту можна, і цілком успішно. Стоматологи клініки Айді Дент рекомендують дотримуватись наступних правил:

  • ретельно чистити зуби двічі на день, використовуючи якісні щітку та пасту;
  • користуйтеся ополіскувачем для ротової порожнини, йоржиками та іригатором;
  • відвідуйте стоматолога профілактично двічі на рік;
  • вживайте тверду їжу – зуби повинні отримувати достатнє жувальне навантаження;
  • своєчасно лікуйте захворювання ротової порожнини;
  • зміцнюйте імунітет і намагайтеся максимально викорінити шкідливі звички.

Догляд за зубами з метою профілактики пародонтиту

Правильний догляд за зубами, здоровий спосіб життя та регулярне відвідування стоматолога – прості правила, які допомагають зберегти здоров’я ротової порожнини.

Вартість і терміни лікування пародонтиту в Києві від ID DENT

У стоматологічній клініці ID Dent ми використовуємо сучасні методики лікування пародонтиту. Дбаємо про те, щоб кожен наш пацієнт міг отримати здорову, красиву та білосніжну посмішку. Ціна лікування пародонтиту вас приємно здивує: ознайомитися з нею ви можете на цій сторінці нашого сайту вище.

Щоб записатися на консультацію до стоматолога, залишайте свій номер у формі для зворотного зв’язку або самостійно телефонуйте нам.

Локація клініки ID Dent: Київ, Лісовий масив, поблизу станцій метро Лісова та Чернігівська. Чекаємо вас на прийомі!

Список використаної літератури:

  • Шторіна Г.Б., Караєва А.Ю. Підготовка та проведення хірургічних втручань при генералізованому пародонтиті. Людина, 2014. – 152с.
  • Вольф Г., Заксер У. Пародонтит. Зміна парадигми. ГалДент, 2007. – 40с.
  • Барер Г.М. Терапевтична стоматологія. Частина 2. Хвороби пародонту. Геотар-Медіа, 2008. – 224с.
  • Роже Детьєнвіль. Лікування пародонтиту тяжкого ступеню. Абетка, 2008.

Часто задавані питання

Чим лікується пародонтит?

+-

У кожному випадку стоматолог розробляє індивідуальний план лікування з підбором препаратів, які оптимально підходять для цієї стадії захворювання та індивідуальних особливостей організму. Для лікування можуть застосовуватись антисептики, нестероїдні протизапальні засоби, ферменти, препарати, що покращують гемоциркуляцію, вітаміни. Стоматолог успішно поєднує антибактеріальну терапію з пародонтологічним лікуванням.

Чи можна вилікувати запущений пародонтит?

+-

На жаль, при занедбаному пародонтиті повне одужання неможливе, проте можна відновити зруйновану тканину на 30-40%. Тому лікування необхідно розпочинати якомога раніше, з появою перших симптомів хвороби.

Як довго лікувати пародонтит?

+-

Лікування займає в середньому 1-2 місяці, все залежить від стадії розвитку захворювання, індивідуальних особливостей організму та функції імунної системи. Точніше може сказати ваш стоматолог після первинної діагностики.

Скільки коштує лікування пародонтиту?

+-

Ціна лікування пародонтиту залежить від стадії захворювання та обраних методів. Ознайомитись із прайсом у клініці ID Dent можна на цій сторінці нашого сайту, вище. Також вас із задоволенням проконсультують наші адміністратори по телефону.

Чи можна вилікувати пародонтит народними методами?

+-

У мережі є безліч порад щодо лікування пародонтиту народними засобами. У кращому випадку, такі методи допоможуть лише трохи зняти біль. У гіршому можуть призвести до посилення проблеми. Тому не займайтеся самолікуванням і довіряйте здоров'я ясен лише стоматологу.

Чи встановлюють брекети при пародонтиті?

+-

Ні. Захворювання пародонту – це пряме протипоказання до вирівнювання зубів брекетами. Перш ніж виправляти прикус, необхідно вилікувати пародонтит.

Чи можна вилікувати пародонтит під коронкою?

+-

Якщо запалення локалізовано тільки біля одного зуба, то так, таке можливо. Проводиться вектор-терапія. Але в більшості випадків, якщо запалення вже поширилося на сусідні зуби, доведеться знімати коронку.

Чи заразний пародонтит?

+-

Пародонтит – захворювання, яке має інфекційну природу. Тому можливість передачі патогенних мікроорганізмів від людини до людини існує. Але, якщо провокуючі фактори відсутні, заразитися пародонтитом навіть за дуже близького контакту неможливо.

Чи можна повністю вилікувати пародонтит?

+-

Повністю позбутися захворювання, на жаль, неможливо. Але завдяки сучасній стоматології, вдається суттєво уповільнити розвиток хвороби, підтримувати зуби та ясна у хорошому стані.

Що не можна робити при пародонтиті?

+-

Важливо ретельно стежити за гігієною ротової порожнини. Виключіть з догляду пасти з абразивними частинками, замініть стару зубну щітку на нову. Також необхідно відмовитись від шкідливих звичок. І, по можливості, не вдаватися до відбілювання зубів.

Як визначити ступінь пародонтиту?

+-

Ступінь хвороби визначає лікар, орієнтуючись на глибину пародонтальних кишень та ступінь розхитування зубів. Слід пам'ятати, що пародонтит завжди розвивається на фоні гінгівіту, тому не відтягуйте з візитом до лікаря.

Чим зняти запалення пародонту?

+-

Для зняття запалення використовують спеціальні стоматологічні гелі, а також розчини на основі хлоргексидину. Призначати такі препарати може лише лікар: не займайтеся самолікуванням.

Чим періодонтит відрізняється від пародонтиту?

+-

Періодонтит вражає періодонт - особливу тканину, яка розташована біля кореня зуба. Саме ця тканина сприяє утриманню зуба в яснах. Пародонтит, своєю чергою, завдає шкоди яснам. Ці хвороби схожі між собою та часто мають практично аналогічні симптоми.

Чи можна вилікувати пародонтит антибіотиками?

+-

Так, для лікування пародонтиту лікарі призначають антибіотикотерапію. Саме антибактеріальні препарати є найсильнішою зброєю у боротьбі з бактеріальною інфекцією.

Що буде, якщо запустити пародонтит?

+-

Це загрожує розвитком ускладнень. Пародонтит поступово призводить до руйнування тканин зуба, а також до появи абсцесу в корені зуба. Тому дуже важливо звернутися до лікаря з появою перших симптомів захворювання.

Сертифікати
  • Сертифікат #1 - Бойко Степан Сергійович Лікар-стоматолог загального профілю; стоматолог-хірург-пародонтолог
  • Сертифікат #2 - Броєв Володимир Рафаелович Засновник та головний лікар клініки ID Dent; лікар-стоматолог загального профілю; стоматолог-хірург
Відгуки Нам дуже важлива ваша думка!
Ваша оцінка*:
Ім'я та прізвище
Схожі стоматологічні послуги