Зубні вкладки
Що робити, якщо зуб сильно зруйнований, поставити пломбу вже не можна, а коронка в свою чергу недоцільна, бо зуб ще живий? У таких випадках у нашій стоматології ID Dent в Києві встановлюються зубні вкладки, що виготовляються по зліпках у лабораторії. Приходьте до нас — ми робимо зуби красивими та здоровими у максимально короткі терміни за доступними цінами!
Ціни на Зубні вкладки
Послуга | Вартість |
---|---|
Керамічна вкладка пресована | від 10 500 грн |
Виготовлення литої куксової вкладки | від 960 грн |
Виготовлення литої розбірної куксової вкладки | від 1 100 грн |



Зубні вкладки – це конструкції протезування, що заповнюють дефект коронки і відновлюють анатомічну форму зуба. Вони є методом непрямої реставрації, оскільки виготовляються у лабораторії. Якщо у пацієнта сильно зруйнований зуб, більш ніж на 1/3 частини, або є... Читати далі
Зубні вкладки – це конструкції протезування, що заповнюють дефект коронки і відновлюють анатомічну форму зуба. Вони є методом непрямої реставрації, оскільки виготовляються у лабораторії. Якщо у пацієнта сильно зруйнований зуб, більш ніж на 1/3 частини, або є каріозні руйнування, з якими пломба не може впоратися — зубні вкладки допоможуть усунути подібні проблеми.
Реконструкція зуба із застосуванням зубних вкладок — чудова та ефективна альтернатива прямому способу реставрації, яку ми активно використовуємо в нашій стоматологічній клініці ID Dent у Києві на Лісовому масиві.
Якісні керамічні, композитні, металеві або цирконієві вкладки на зуби дозволяють нам відновити фізіологію ротової порожнини та забезпечити естетику реставрації. Ціни на зубні вкладки визначаються матеріалом їхнього виготовлення. Орієнтовну вартість послуги ви можете дізнатись на нашому сайті або прийти на прийом до лікаря.





Зубні вкладки – ідеальний метод реставрації жувальної поверхні в тому випадку, якщо корінь зуба здоровий, а його коронкова частина значно пошкоджена. Вкладки дуже схожі на класичні пломби. Однак, між ними є одна головна відмінність: при пломбуванні виготовляють пломбу безпосередньо в роті пацієнта, а вкладки в стоматології – це, по суті, ті ж пломби, але які створюються в лабораторії і мають ряд переваг.
Переваги вкладок перед пломбами
- Відновлюють зуби зі сильно пошкодженою коронкою (25-50%).
- Точно відтворюють натуральну форму і колір зуба.
- Термін служби 7-10 років, а полімерних пломб – 2-3 роки.
- Пломба з часом змінює колір, вкладка – ні.
Недоліки:
- Ціна на реставрацію вкладками вища, ніж на встановлення пломби.
- Необхідно більше одного візиту в стоматологічну клініку.
Протипоказання до фіксації вкладок
- Карієс у важкій формі.
- Поверхні зубів важкодоступні для формування порожнин під вкладки.
- Бруксизм.
- Неповноцінна тендітна емаль.
Види вкладок в зуби
Стоматологічні вкладки розрізняються за матеріалом, який використовують для їх виготовлення. Від матеріалу залежить і ціна вкладок. Відповідно до матеріалу вкладки поділяються на:
- Металеві. Цей вид використовується для подальшого протезування коронкою.
- Порцелянові або керамічні вкладки. Найбільш надійні і міцні вкладки, мають високі естетичні властивості і добре прилягають до тканини зуба.
- Композитні. Недорогий матеріал, але менш міцний, ніж метал, кераміка і цирконій – по суті це класична пломба.
- Цирконієві. Не поступаються за естетичними властивостями і міцності кераміці.
Часто задавані питання
Навіщо потрібні зубні вкладки?
Зубні куксові вкладки застосовують для протезування при значних руйнуваннях зуба. Вони фіксуються в кореневому каналі та виконують роль опори для подальшої установки коронки. По суті, це більш делікатна та довговічна версія штифта. Також зубні вкладки використовують у випадках, коли пломбою вже не можна відновити жувальну поверхність, а для фіксації коронки ще немає ні потреби, ні показань.
Що краще вкладка, пломба чи коронка на зуб?
Це абсолютно різні за функціональним призначенням конструкції. Вкладка може виступати як опора для коронки, ці два типи ортопедичних виробів використовуються при значних руйнуваннях зуба. Пломба дозволяє заповнити втрачений обсяг твердих тканин при незначних ушкодженнях, коли потреби в протезуванні немає. Звичайно, краще обійтися пломбою – але для цього потрібно розпочати лікування на ранніх етапах.
Які бувають зубні вкладки?
Зубні вкладки класифікують за формою та матеріалом. За формою в стоматології виділяють 4 типи вкладок: InLay (не виходить за межі бугра зуба), OnLay (перекриті один або більше пагорбів), OverLay (перекрати 4 із 5 стінок коронки), Pinlay (з додатковою фіксацією – штифтом). За матеріалом вкладки поділяються на куксові, керамічні, композитні та інші.